Важливо вчасно змінити покришки – заміна гуми з літа на зиму

Міняти гуму потрібно вчасно. Від цього залежить безпека їзди і збереження самих коліс. Відомо всім, що робити це потрібно щороку обов’язково. Однак, важливо мати уявлення про те, коли і за яких погодних умов замінювати гуму?

Чому потрібно міняти гуму?

Дуже часто у водіїв-новачків виникає питання про доцільність заміни покришок. Але це важливо і необхідно зробити, адже відмінною особливістю зимової і літньої гуми є їх склад.

  • Літня гума відрізняється більшою щільністю, в результаті шина розігрівається від тертя і кількість повітря в ній збільшується. Таким чином, виїзд в зимовий час на такій гумі зменшує коефіцієнт зчеплення з дорожнім покриттям, не менше ніж в 10 разів. Результат – збільшення ризику занесення, і зростання відстані гальмівного шляху. У зимової гуми більш м’яка структура, тому вона більш еластична і хороше зчеплення під час ожеледиці з нею гарантовано.

Зимову гуму розрізняють 2 видів – шиповані і без шипів (так звана «липучка»). Шиповані покришки оснащені більш жорстким блоком для кращого кріплення шипів, багатошаровим протектором. Гума у ​​липучок більш м’яка, протектор має канави, завдяки яким виводиться сніжна суміш або тонкий водний шар, створюваний під час контакту з крижаним покриттям.

Шини-«липучки» більше підійдуть для теплої зими. Для більш холодної та снігової краще вибирати шиповану гуму.

Коли краще міняти гуму?

На думку експертів краще змінювати літні на зимові покришки під час температурних режимів від +5°С до +7°С. Виробники гуми також дотримуються такої думки, оскільки вже за +7 починає знижуватися рівень зчеплення з дорожнім покриттям.

Якщо ви забули змінити гуму і виїхали на дорогу в ожеледицю, потрібно дотримуватися кількох правил: зменшити швидкість, збільшити дистанцію і натискати на гальма заздалегідь. Також краще забути про різкі рухи, не натискати швидко на гальма або газ, не викручувати кермо. Все повинно бути плавним і повільним. Таким чином ви зможете забезпечити безпеку руху на засніженій дорозі або в ожеледицю.

Недоліки всесезонних покришок

Останнім часом дуже популярною стає всесезонна гума. Її купують, бажаючи заощадити на покришках і не змінювати літню на зимову або навпаки. Однак не все так просто. Всесезонні покришки мають більше недоліків, ніж переваг.

  • Улітку через більшу м’якість вони швидше зношуються.
  • У зимовий час вони менш еластичні, що знижує рівень достатнього зчеплення з дорогою.

Найкраще дані покришки підходять для температур близько 0°С, якщо мінус – варто задуматися про заміну на зимовий варіант.