Що таке кодграбер і чи можна від нього захистити свій автомобіль

Кодграбер – це пристрій для зчитування, аналізу та генерування кодових послідовностей радіочастотних сигналів та імпульсів. Основне його призначення – несанкціоноване відключення та керування радіоелектронними пристроями.

Щодо автомобільної техніки та атрибутів кодграбери використовуються для несанкціонованого керування: позаштатними та штатними автомобільними сигналізаціями; системами керування кузова та двигуна автомобіля (центральний замок, штатна сигналізація, іммобілайзер); пристроями обмеження доступу транспортних засобів (шлагбаумами, воротами та ін.) Виготовлення та реалізація кодграберів без державного ліцензування та контролю у більшості країн заборонено. За неправомірні дії такого характеру законодавство передбачає кримінальну відповідальність.

Проте, в інтернеті можна знайти безліч ресурсів, які пропонують купити кодграбери під приводом вивчення вразливості своїх охоронних систем автомобіля та систем доступу. Можна навіть знайти докладні описи їхнього самостійного виготовлення. Спробуємо загалом розібратися: які основні принципи роботи таких пристроїв і як від них захиститися. Що це таке і як працює кодграббер Такий пристрій включає наступні основні вузли: приймач радіосигналу; пристрій обробки радіосигналу; будову дешифрації, обробки та генерування цифрової послідовності; модулятор сигналу; передавач. Загалом, кодграбер являє собою складний приймальний обчислювальний комплекс.

Тому вартість окремих моделей досить висока. Перші кодграбери, що використовуються для викрадення автомобілів 90-х років та управління пристроями доступу, мали простий алгоритм. Сигнал, що генерується штатними модулями управління доступу, записувався на згадку про кодграббера. Потім, коли господар був відсутній у зоні управління, записаний сигнал відтворювався для розкриття системи. Пізніше виробники охоронних систем збільшення ступеня захисту перейшли до складнішим алгоритмам кодування, передусім, використанню динамічного коду. Відео — як працює кодграбер і чи можна від нього захиститися: Що таке динамічний код?

При кожному наступному посиланні коду попередня кодова посилка змінюється за певним криптографічним (зашифрованим) сценарієм. Фактично, виходить кодування вже закодованого сигналу, тобто захист у квадраті. Враховуючи, що сучасні охоронні системи і так мають 128 символьний код, тобто 2 в 128 ступеня варіантів кодових посилок, наступний код матиме набагато більший варіант сценаріїв. Навіть із використанням суперсучасних швидкодіючих комп’ютерів, щоб згенерувати потрібну послідовність коду для злому, потрібні тисячоліття.

Але це якщо не знати алгоритму роботи охоронної системи. На жаль, для більшості автомобілів, охоронних систем вони вже зламані. Тому їх вразливість порушена, за допомогою відносно нескладних кодграберів можна генерувати необхідний код.